تبلیغات
هنر;روح زندگی - زیبایی شناسی
همه ی زندگی راهنرفراگرفته است فقط بایدکمی دقت کرد,کمی بیشتربه زندگی توجه کن,آن زمان است که همه چیزرادرخواهی یافت!!!


زیبایی شناسی نسبت به فلسفه هنر که شاخه ای از آن را تشکیل می دهد,میدان وسیع تری دارد. زیبایی شناسی نه تنها با ماهیت وارزش هنرها بلکه با آن واکنش ها در برابر ابژه های طبیعی سرو کار داردکه با زبان زیبایی و زشتی بیان می شوند.درست ازهمین آغاز بحث,یکی از مشکلات چهره می نماید یعنی اصطلاحاتی چون زیبا وزشت از حیث کاربرد به قدری گنگ ومبهم اند واز نظر معنا و مفهوم به اندازه ایذهنی که نمی توان اشیا موجود در جهان را بادقت به زشت وزیبا تقسیم کرد.

تقریبا دید گاه ها و زاویه دیدها در مورد زیبایی متفاوت است;افراد مختلف کلمه زیبایی را در خصوص اشیا ناهمگونی به کار می برند ودر این زمینه هم دلایل مشترک وهمبسته ای وجود ندارد .
امکان دارد پاره ای از عقاید نهفته موجود باشد که داوری ها وسنجش های آنهارا تحت تاثیر قرار می دهد. شاید هم از اینجا ناشی شده که اصطلاح زیبا حسی جز بیان یک نگرش و حالت نیست و این نگرش را نیز افراد مختلفی در حالات متفاوتی از امور به کار می گیرند.
ازاینها گذشته ,با همه تاکیدی که فیلسوفان بر اصطلاحات زیبا و زشت می کنند ,هنوز روشن نیست که اینها تا چه حدی در بررسی ونقد هنر یا در توصیف آن چیزی که در طبیعت نظر ما را به خودجلب می کند,مهم ومفید هستند.مابرای انتقال مفهوم در یک شعرمعمولا از اصطلاحاتی چون آیرونی,تکان دهنده,پراحساس,متوازن وهماهنگ بهره می گیریم.مادرتوصیف از یک قطعه فضای سبز بیرون شر نه از اصطلاح زیبا,بلکه از مفاهیمی چون ساکت,لطیف,رویایی,حشی و خاطره انگیز استفاده می  کنیم .  کمترین چیزی که می توان ابراز داشت این است که  اصطلاح  زیبا   به   طبقه ای از اصطلاحات تعلق دارد که جز مفهوم خود,مفهوم دیگری ندارد و همین آن را دراین طبقات متمایز می سازد.درضمن چنین می نماید که حدومرز روشنی هم برای این طبقه بندی وجود ندارد . از این رو اگر زیبایی شناسی در پی کشف اصولی برای تعریف باشد,دامنه کرد و کار آن  وسیع تر از بررسی مفاهیم زیبایی یا سایر معانی زیبایی شناسی خواهدبود .

منبع:معنویت در هنر
اثر هنرمند توانا کاندینسکی
نوشته شده در تاریخ دوشنبه پانزدهم شهریور 1389 توسط Reyhaneh Kolahdouzan
درباره وبلاگ
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگر

این صفحه را به اشتراک بگذارید
Google Search by Www.WebHex.Irوب هكس

وب هكس

وب هكس

(بهترین لینک باکس)
افزایش آمار بازدید

مدل لباس

ابزار وبلاگ

طراحی سایت

قالب وبلاگ

كد ماوس